Sklep medyczny – świadczone usługi

kobieta pokazująca wózek medyczny mężczyźnie

Doznałeś kontuzji i potrzebny Ci jest sprzęt medyczny? Zastanawiasz się, gdzie można zakupić taki sprzęt lub ewentualnie wypożyczyć? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym opiszemy działalność sklepów medycznych. Dowiedz się, jakie produkty można znaleźć w takich sklepach oraz czy jakie inne usługi świadczone są przez tego typu sklepy.

Sklep medyczny – wypożyczalnia sprzętu medycznego

sklepy medyczne w swojej ofercie mają sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz ortopedyczny. Coraz częściej takie sklepy prowadzą sprzedaż nie tylko stacjonarną, ale również i internetową. W takich sklepach można dokonać zakupu sprzętu medycznego, ale również jest możliwość wypożyczenia go. Wile produktów, które oferowane są w sklepach są refundowane przez NFZ. Oznacza to, że klient, który posiada receptę na sprzęt czy środki medyczne otrzymuje je po minimalnej cenie lub zupełnie za darmo.

Jakie produkty oferowane są w sklepach medycznych?

Sklepy medyczne oferują wiele sprzętu wysokiej jakości. W ofercie takiego sklepu znaleźć można produkty dla amazonek, gorsety protetyczne, balkoniki, kule, laski, artykuły do leczenia ciepłem i zimnem, artykuły do nietrzymania moczu, ciśnieniomierze, artykuły do higieny kobiecej, inhalatory, materiały do iniekcji, stabilizatory, pasy brzuszne i przepuklinowe, pasy torako, peruki wraz z akcesoriami, artykuły do pielęgnacji dzieci i niemowląt, poduszki ortopedyczne, sprzęt do rehabilitacji fitness, skarpety bezuciskowe, sprzęt toaletowy i wyposażenie łazienki, termometry, wkładki ortopedyczne i żelowe, wyroby cieplne i relaksujące, wyroby opatrunkowe i wyroby przeciw-żylakowe. To tylko część produktów, które znajdują się w każdym sklepie medycznym.

łóżko medyczne

Jaki inne usługi świadczą sklepy medyczne?

Wiele sklepów działa jako wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych. Dla kogo przeznaczone są takie łóżka? Na pewno dla osób, które są leżące lub niedawno przeszły zabieg, który ogranicza ich ruchy. Łóżka takie są wygodne nie tylko dla chorego, ale również dla opiekuna osoby chorej. Łóżka te bardzo często posiadają regulację wysokości oraz ustawienia miejsca, gdzie znajduje się głowa. Dzięki temu chory nie musi leżeć na stercie poduszek, a pilot ułatwia sprawne podnoszenie zagłówka. Do takich łóżek można dobrać specjalne materace, które zapobiegają pojawianiu się odleżyn.

Sklepy medyczne świadczą szeroką ofertę produktów medycznych. Ważna w takich miejscach jest fachowa pomoc. Wybierając produkty należy wybierać te najlepszej jakości, tak, aby działania związane z rehabilitacją czy regeneracji przebiegał pomyślnie.

Zobacz także