Miasto w Polsce, do których warto się wybrać

toruń

Polska jest atrakcyjnym miejscem dla turystów. Wszystko dlatego, że w naszym kraju znajduje się wiele ważnych zabytków. Wszystko to związane jest z historią państwa polskiego. W każdym dużym mieście znajdziesz pomniki, znane kościoły czy miejsca oznaczone. Dowiedz się, które z naszych miast słynie z największej ilości zabytków.

Stargard – zabytek zadbany nie jest w tym mieście nam obcy!

Stargard to jedno z miast, które liczy największą ilość zabytków. Miasto to ma ustanowiony rekord Polski za największą ilość zabytków. Liczba zabytków, które znajdują się w tym mieście jest największa w całej Polsce, a jakość i wartość architektoniczna zabytków sprawia, że do tego miasta przybywa coraz większa ilość turystów – nie tylko z Polski, ale również i zza granicy. W mieście tym znajdują się 24 zabytki. Oto kilka z najpopularniejszych zabytków w mieście Stargard.

  • Katedra NMP Królowej Świata – katedra ta zbudowana jest w stylu gotyckim, a sklepienie kościele jest najwyższe w Polsce.
  • Ratusz – to średniowieczny budynek, który wyróżnia się wśród wielu innych budowli.
  • Brama Pyrzycka – uznana jest za pomnik historii, jest to jedna z czterech bram miasta.
  • Kościół św. Jana – w kościele tym znajduje się jeden z największych dzwonów w Polsce, kościół posiada sklepienie kryształowe.
  • Arsenał – obiekt powstał w około 1500 roku.

Toruń – toruńskie pierniki uwielbiane przez każdego!

Toruń to kolejne miasto, które słynie ze sporej liczby zabytków. Jeśli zamierzasz wybrać się do Torunia to koniecznie musisz zobaczyć Ratusz Staromiejski, Mury obronne, bramy, baszty, dwór Artusa, zamek krzyżacki, zamek dybów czy pomnik Mikołaja Kopernika. To tylko część zabytków, które znajdują się w Toruniu. Toruń to miasto historyczne, znane każdemu z nas.

kraków

Kraków – miejsca, które warto zobaczyć!

Wybierając się na południe polski powinniśmy odwiedzić Kraków. Jest to piękne miasto, które posiada wiele zabytków i miejsc, które warto zobaczyć. Co należy zobaczyć wybierając się do Krakowa?

Na pewno jest to Wawel – w tym miejscu zobaczyć możemy Katedrę Królewską, zamek królewski, smoka wawelskiego czy słynną smoczą jamę. Kolejnym ciekawym miejscem jest Rynek Główny – jest to obowiązkowy punkt każdego turysty. Kościół Mariacki, teatr Słowackiego, sukiennice, Collegium Maius oraz ołtarz Wita Stwosza to kolejne miejsca, które warto zobaczyć.

Zobacz także