Ogromny wybór olejów – który z nich wybrać?

Olej kokosowy producent

Dawniej w sklepach spożywczych były maksymalnie trzy rodzaje olejów spożywczych do wyboru. Obecnie rynek rozwija się, pojawia się coraz większa ilość produktów. Tak samo jest w przypadku olejów spożywczych. Wybierać możemy spośród tych lepszej i gorszej jakości. Wielu z nas szuka informacji, jaki olej ma najlepsze właściwości i który warto mieć w swojej kuchni. Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź!

Prozdrowotne oleje roślinne – wybierz jeden z nich!

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem olejów spożywczych. Często zastanawiamy się, jak smakują i do jakich potraw nadają się. Warto mieć również wiedzę odnośnie właściwości i wpływu poszczególnych olejów na nasz organizm. Oto najzdrowsze i coraz częściej wybierane oleje spożywcze:

  • Olej kokosowy producent – olej ten świetnie nadaje się do smażenia potraw. Jest bezzapachowy i bez smaku, dlatego nadaje się do wszystkich potraw. Regularne stosowanie sprzyja zrzucaniu zbędnych kilogramów, reguluje poziom cholesterolu, poprawia stan skóry czy też działa bakteriobójczo i przeciwwirusowo. Wykorzystuje się go również do stosowania zewnętrznego.
  • Olej konopny – jest bezpieczny w stosowaniu. Nie posiada właściwości psychoaktywnych. Olej ten działa przeciwzapalnie, przeciwwymiotnie, przeciwnowotworowo, wzmacnia florę jelitową czy też zmniejsza poziom cholesterolu. Olej ten nadaje się do stosowania na zimno.
  • Olej lniany – zawiera prozdrowotne kwasy omega-3 i omega-6. Stanowi profilaktykę chorób nowotworowych, wspomaga walkę z trądzikiem czy też wspomaga pracę mózgu i zapobiega przewlekłym stanom zapalnym. Olej lniany używamy ,,na surowo”. Będą w sklepie wybierajmy ten w ciemnych butelkach i z krótkim terminem przydatności.
  • Olej z czarnuszki olejarnia – olej ten ma szerokie zastosowanie. Pomaga w walce z wieloma chorobami. Olej ten odpowiedni jest do stosowania zewnętrznego oraz wewnętrznego.
Olej lniany

To tylko część produktów, jakie możemy znaleźć w sklepach. Oleje te są coraz częściej wybierane nie tylko ze względu na właściwości prozdrowotne, ale również na wydajność. Wiele potraw z tymi olejami smakuje znacznie lepiej. A Ty jakie oleje posiadasz we własnej kuchni?

Zobacz także