Nowoczesna forma reklamy – wirtualny świat reklam

grupa marketingowcow opracowywujaca plan

Reklama w Internecie stała się bardzo powszechnym źródłem reklamowania produktów. Jakie nowe metody reklamy stosuje się obecnie w Internecie? Czy znane są wszystkim pojęcia związane z reklamą online? I jaki wpływ mają takie reklamy na rozwój biznesu?

Reklama w telewizji, radio oraz Internecie stała się najpopularniejszym źródłem rozpowszechniania wiadomości i informacji o firma i ich usługach. Coraz częściej przedsiębiorcy inwestują w reklamy online, bo jak się okazuje jest to jedna z najskuteczniejszych form reklamy. Powstaje coraz więcej firm świadczących usługi zamieszania reklam w Internecie. Branża ta z roku na rok coraz bardziej się rozwija, a za kilka lat można będzie się spodziewać ogromnej liczby takich firm. Pojęcia świadczonych usług nie są jeszcze tak bardzo znane wszystkim. Można się domyślać, że większość osób nie słyszała o wielu pojęciach, bądź kompletnie nie wiem co oznaczają. Oto kilka pojęć, które warto znać i wiedzieć z czym są związane.

Rich media – nowoczesna reklama cyfrowa!

Rich media to pojęcie, które na pewno nie dla wszystkich jest znane. Jest to dziedzina reklamy cyfrowej. Obejmuje różne funkcje, z których można wyróżnić wideo, dźwięk i inne elementy zachęcających użytkowników do zapoznania się z przekazem.
Rich media dostarczają więcej możliwości niż tylko tekst czy obrazu. Reklama ta może rozwijać się, lub unosić nad treścią strony. Rich media jest formą reklamy dla przedsiębiorców, którzy chcą zbudować świadomość marki lub zwiększyć ilość odwiedzających stronę. Forma Rich media to połączenie gier, filmów z treścią reklamy.

Programmatic buying – zautomatyzowana kampania reklamowa!

Programmatic buying jest to program, który pozwala na identyfikację osoby odwiedzającej daną stronę. Dzięki tej platformie reklamy docierają do konkretnych klientów, a nie na konkretne strony. Program błyskawicznie ocenia czy dany użytkownik może być zainteresowany daną reklamą. Zwiększa to skuteczność. Programmatic buying pozwala na płacenie za reklamę w Internecie. Reklama ta dociera do tylko do wybranych osób, jednak nie zmniejsza to ilości kliknięć i zainteresowanych, a nawet może przynieść większe zyski i zainteresowanie daną reklamą.

Retargeting – co oznacza i na czym polega?

Retargeting inaczej możemy nazwa remarketingiem. Polega, podobnie jak Programmatic buying na kierowaniu reklamy do wybranych użytkowników. Odbywa się to jednak na innych zasadach. Kierowanie reklam do tych samych użytkowników Internetu opiera się na ich wcześniejszych działaniach na stronie reklamodawcy. Dzięki zastosowaniu plików cookie system zbiera informacje o tym, co dany użytkownik robił wcześniej na stronie. Reklamy, które mogą nas zainteresować będą wyświetlane na wszystkich stronach, wszędzie tam, gdzie zostały umieszczone odpowiednie jednostki reklamowe. Już teraz można zauważyć,że przeglądane oferty na allegro w późniejszym czasie wyświetlają nam się między innymi na Facebooku.

Zobacz także