Nowoczesne metody leczenia zębów

dentysta pokazuje model szczeki pacjentce w klinice stomatologicznej

Zęby są wizytówką każdego człowieka. Każdy z nas zwraca uwagę na piękny, śnieżnobiały uśmiech. Obecnie jest wiele nowych metod leczenia zębów . Każdy, nowoczesny gabinet stomatologiczny oferuje coraz to nowsze, bezbolesne metody leczenia. Nie każdemu dentysta kojarzy się pozytywnie. Są osoby, dla których myśl, że mają skorzystać z usług stomatologicznych jest horrorem. Obawa przed stomatologiem najczęściej spowodowana jest traumą przeżytą w dzieciństwie. Teraz stosuje się takie techniki, że zabiegi zazwyczaj odbywają się bezboleśnie. Wiele osób zastanawia się jaki dentysta dla dzieci Poznań sprawdzi się najlepiej. Warto więc wybrać takiego, który może znieczulić lotnym azotem. Dzięki temu dzieci są odprężone , a ból jest nieodczuwalny.

Śnieżnobiałe zęby? – najskuteczniejsze metody wybielania!

Obecnie bardzo dużo osób stara się uzyskać efekt śnieżnobiałych zębów. Niestety nie jest to łatwe osiągnięcie. Wielu z nas kupuje różnego rodzaju pasty wybielające, szczoteczki z węglem aktywnym, czy preparaty do płukania. Jednak nie są to tak bardzo skuteczne metody wybielania. Warto zastanowić się nad wizytą u stomatologa, który zaproponuje nam najlepsze metody wybielania zębów.

Obecnie jednymi z najskuteczniejszych metod są:

  • cienkie licówki – licówki nakłada się na zęby bez konieczności szlifowania. Są to nowoczesne licówki, dzięki którym możemy zamaskować niedoskonałości naszych zębów (pęknięcia, przebarwienia, odpryski). Rozwiązania te coraz częściej stosuje się w terapiach odmładzających uśmiech. Rozwiązanie takie jest dla osób, u których wybielanie nie jest skuteczne. Skierowane jest to do osób, które przede wszystkim mają żółty, szary lub błękitny odcień zębów,
  • lampa BEYOND – metoda polega na utlenianiu przebarwień pojawiających się na zębach przy wykorzystaniu aktywnego tlenu. Taki zabieg nie niszczy struktury zębów i jest całkowicie skuteczny. Aby poprawić swój odcień wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym, gdzie zabieg trwa 30 – 60 minut. Efekt jest natychmiastowy, jednak zabieg taki musi być poprzedzony wizytą stomatologiczną, dzięki któremu dobry dentysta Poznań oceni stan naszych zębów. Specjalistyczne wybielanie lampą BEYOND ma jedną wadę. Zabieg ten jest stosunkowo drogi, bo kosztuje około 1000 zł. Jednak jest to gwarancja na skutecznie wybielenie i długotrwały efekt.

Te dwie metody obecnie są najczęściej stosowane wśród wszystkich zabiegów, polegających na wybielaniu zębów. Efekt jest długotrwały i natychmiastowy. Jedyną wadą jest ich cena. Pomimo tego warto jednak zainwestować, ponieważ efekt jest gwarantowany.

Zobacz także