Skuteczne sposoby reklamy własnej firmy

koncepcja reklamy ze smartfonem na bialym stole

Reklama swojej firmy jest coraz trudniejsza. Spowodowane jest ogromną ilością firm oferujących podobne lub takie same usługi. Obecnie możemy wyróżnić wiele form reklamy. Jednak najpopularniejsze to reklamy wyświetlane w telewizji lub w Internecie. Prawie każdy z nas korzysta z Internetu i social media, dlatego też ta forma reklamy jest najbardziej skuteczna. Ale przedsiębiorcy firm i marketingowcy nie poprzestają jedynie na tych formach reklamy.

Skuteczne i powszechne formy reklamy

Skutecznych form reklamy jest bardzo dużo. Nie każdej firmie udaje się jednak osiągnąć zamierzone cele i w wyniku tego firmy te nie mogą wybić się na pierwotny rynek. Skutkiem tego jest to, że firmy nie maja zbyt wielu klientów, a co za tym idzie zyski są marne. Czasami brak klientów powoduje, że firmy bankrutują i muszą się zamykać. Dlatego, aby uniknąć takich skutków coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w reklamę własnej firmy.

Skuteczne i często wykorzystywane formy reklamy przez przedsiębiorców to:

  • nadruki na koszulki – reklama w tej formie polega na tworzeniu nadruków z logo na koszulkach, czyli tworzenie koszulek firmowych. Bardzo często możemy zauważyć, że wielu przedsiębiorców stosuje taką taktyką w telewizji. Zakładając koszulki z nadrukami własnej firmy uczestniczą w transmitowanych akcjach charytatywnych. Logo firmy zapamiętywane jest przez klientów i rozpowszechniane wśród społeczeństwa. Przykładem takiej firmy jest Play, gdzie charakterystycznym strojem jest fioletowa koszula,
  • reklama w Internecie – bardzo często właściciele firm skupiają się na reklamach internetowych. Bardzo dużo osób korzysta z Internetu, dlatego taka forma reklamy ma wielu odbiorców. Z reklamą w internecie również trudno jest się wybić, dlatego powstaje coraz więcej firm, które zajmują się pozycjonowaniem takich ofert,
  • reklama w telewizji – każdy z nas na pewno ogląda telewizję. Rzadko można spotkać osobę, która nigdy tego nie robiła lub nie robi. W telewizji, jak wiadomo jest wyświetlana bardzo duża ilość reklam. Zazwyczaj wyświetlane są reklamy największych firm polskich i światowych. Związane jest to z wysoką ceną, jaką trzeba zapłacić za transmisje takiej reklamy. Dlatego, aby reklama pojawiała się w telewizji trzeba dużego nakładu finansowego, którego nie posiadają średnie i małe przedsiębiorstwa.

Najtańszym sposobem reklamy są koszulki z nadrukiem firmowym. Ich cena jest stosunkowo mniejsza niż reklama w Internecie, jednak ma mniejszy zasięg. Dlatego jak wspomniano wcześniej reklama w Internecie jest na razie najbardziej efektywną i opłacalną formą reklamy.

Zobacz także