Ogłoszenie upadłości – jak się przed tym uchronić?

Ratunek przed upadłością

Zdecydowałeś się na ogłoszenie upadłości swojej firmy, ale kompletnie nie wiesz od czego zacząć? Potrzebujesz profesjonalnej pomocy i nie wiesz gdzie jej szukać ? Co tak naprawdę trzeba zrobić, żeby zamknąć swoją firmę? Nowe przepisy w sprawie uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego? Wszystko postaramy się dzisiaj wytłumaczyć.

Firmy restrukturyzacyjne – doradztwo profesjonalistów

Firmy restrukturyzacyjne to idealna opcja dla ciebie. To właśnie wykwalifikowani doradcy pomogą prawnie w ogłoszeniu upadłości, jak również wytłumaczą co trzeba zrobić przed i po ogłoszeniu bankructwa. Jednak może wcale nie musisz zamykać firmy, może dzięki doradcy otrzymasz ratunek przed upadłością. Właśnie dlatego powinieneś zgłosić się do firmy, która zajmie się ratowaniem twojego majątku i twojej działalności.

Gdzie szukać pomocy?

Każda ze znanych, dobrze prosperujących firm restrukturyzacyjnych, ma z pewnością swoje strony internetowe. To właśnie tam znajdziesz kontakt, dane adresowe i krótki opis danej firmy. Jeśli obawiasz się, że trafisz na oszustów lub na niezadowalającą cię pomoc, skorzystaj z for internetowych, na których wielu klientów opisuje swoje doświadczenia z takowymi firmami związane.

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne – jak wygląda?

Wiele firm w dobie pandemii nie utrzymało się, nie utrzymuje się lub już zakłada, że się nie utrzyma. Mimo tego, że wielu z nas chciałoby mieć swoją firmę i być w stanie ją utrzymać, w obecnych czasach jest bardzo ciężko, zwłaszcza zważywszy na przymusowe zamykanie przez rząd pewnych sfer gospodarki.

Aby uprościć firmom zamykanie działalności z powodu bankructwa, stworzono ustawę o uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym. Jak w praktyce wygląda to uproszczenie? Między innymi dzięki temu, że nie  trzeba zwracać się do sądu o ogłoszenie upadku. Jedyne co trzeba zrobić to zgłosić bankructwo w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz musimy podpisać umowę z doradcą restrukturyzacyjnym. Po zgłoszeniu jesteśmy bezpieczni i nie zagraża nam rewindykacja czyli innymi słowy ściągnięcie długów.

Zobacz także