Jak zdobyć świetną sylwetkę na wakacje?

plan żywienia jak zdobyć świtną sylwetkę

Obecnie panuje moda na bycie ,,fit”. Co to oznacza? Świetna, wysportowana sylwetka i zdrowa dieta to postawa. Coraz więcej osób zamierza prowadzić taki styl życia. Jednak, aby to osiągnąć niezbędna jest ogromna motywacja i samodyscyplina. Bo przecież na każdym kroku widzimy półki pełne słodyczy, napojów gazowanych czy niezdrowych przekąsek. Aby zachować zdrowy styl życia musimy zrezygnować ze wszystkich tych potraw. Jaką dietę najlepiej wybrać oraz jak dobrać indywidualne ćwiczenia?

Idealna dieta na lato – jak ją dopasować?

Kiedy zamierzamy zrzucić zbędne kilogramy najważniejsza jest dobrze dobrana dieta. Powinna być ona dobrana indywidualnie, do potrzeb każdego pacjenta. Ważne jest jednak, aby taką dietę przygotowała osoba, która się na tym zna. Taką osobą jest dietetyk. Dobry dietetyk w Poznaniu układa dietę biorąc pod uwagę wiek, wzrost, wagę czy choroby. Dieta taka jest skuteczna, kiedy przestrzegamy jej cały czas. Powinniśmy pożegnać się ze wszystkimi słodyczami, chemicznie przetworzoną żywnością czy słodkimi napojami gazowanymi. Jeśli chcemy osiągnąć zakładane efekty powinniśmy nauczyć się pić wodę co najmniej 2 litry dziennie oraz jeść maksymalnie 2 godziny przed snem. Nawadnianie organizmu w dużej ilości, a także regularne posiłki to połowa sukcesu!

kobieta mierząca się w pasie centymetrem

Dieta to nie wszystko!

Należy pamiętać, że dieta pozwala nam zrzucić zbędne kilogramy. Jednak jeśli chcemy być w posiadaniu jędrnego i wysportowanego ciała to niezbędna jest aktywność fizyczna. Nie wiesz jakie ćwiczenia będą dla ciebie najodpowiedniejsze. Jest sporo stron internetowych, gdzie poruszane są tematy jak i ile ćwiczyć, aby osiągnąć efekty. Również i w internecie można znaleźć różnych trenerów, którzy mobilne podpowiedzą i doradzą jakie wybrać ćwiczenia. A jeśli wybierasz się na siłownie to warto skorzystać z usług trenera. Dobry trener personalny w Poznaniu pokaże Ci jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia oraz w jakim tempie i częstotliwości należy je powtarzać. Siłownia przynosi ogromne efekty, bo w jednym miejscu możesz wykonywać ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe.

Jak widzisz zdrowa, dobrze dopasowana dieta oraz ćwiczenia fizyczne pozwolą na zrzucenie niezbędnych kilogramów. Daj sobie czas i przyzwyczaj się do zdrowego trybu życia, a poprawisz swoją jakość życia. Lepsza kondycja, większa ilość energii oraz piękna i zgrabna sylwetka – to wszystko możesz mieć, jeśli zrobisz pierwszy krok!

Zobacz także