Metody wybielania zębów

kobieta wybierająca odcień zębów

Metod wybielania zębów jest wiele. Wielu z nas marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Dążyć do tego możemy na wiele sposobów. Na rynku pojawiają się coraz to nowocześniejsze produkty i sposoby, dzięki którym możemy uzyskać wymarzony efekt. Poznaj sposoby, w jaki można skutecznie wybielić zęby. Zapraszamy do lektury tekstu!

Wybielanie zębów pastami do zębów – czy skuteczne?

Pasty wybielające to najczęściej wybierane produkty, aby uzyskać śnieżnobiałe zęby. Niestety pastą nie jesteśmy w stanie rozjaśnić odcienia zębów o kilka tonów. Pasty wybielające w swoim składzie posiadają nadtlenek wodoru i dodatkowo substancje ścierne. Należy zwracać uwagę, bo niektóre pasty wybielające mogą uszkodzić szkliwo. Wybielanie zębów pastą to najtańszy wariant, jednak czy skuteczny?

Paski wybielające – jak wybielić nimi zęby

W ostatnim czasie paski wybielające stają się coraz popularniejsze. Paski zakupić można w aptekach lub drogeriach. Paski wybielające posiadają w swoim składzie nadtlenek wodoru w niewielkim stężeniu. Zabiegi te przeprowadza się raz dziennie. Zabieg polega na nakładaniu nakładek na zęby, na każdy łuk zębowy na około pół godziny.

Dobry stomatolog Poznań – wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Pomimo, że zabieg taki nie jest tani to przynosi on niesamowite efekty. Zęby wybielić można nawet o kilka tonów. Najpopularniejszą metodą jest wybielanie zębów lampą Beyond. Bardzo często zęby wybiela się laserowo.

Wybielanie laserowe polega na aktywowaniu substancji, w tym przypadku nadtlenku wodoru wiązką lasera diodowego. Zabieg ten trwa około pół godziny. Natomiast zabiegi z użyciem lampy, dzięki wykorzystaniu światła niebieskiego aktywują preparat zawierający nadtlenek wodoru. W tym przypadku zabieg trwa około godziny. Cena wybielania laserowego i wybielania za pomocą lampy jest podobna.

kobieta przymierzająca wybielające nakładki

Wybielanie zębów za pomocą nakładek

Wiele osób decyduje się na wybielanie zębów za pomocą nakładek. Ta metoda zajmuje znacznie więcej czasu. Pacjent musi przejść kilka wizyt u stomatologa. Na pierwszej z nich pobierany jest wycisk zębów pacjenta, na podstawie którego wykonuje się nakładki. Gotowane nakładki wraz z żelem wybielającym pacjent zabiera do domy. Zabieg ten trwa około dwóch tygodni.

Zobacz także