Remont mieszkania. Porady i wskazówki

Mieszkania Żnin

Planujesz kapitalny remont mieszkania? Nie przejmuj się opowieściami znajomych czy historiami w Internecie. Prace we wnętrzu to długi, wyczerpujący czas, ale wystarczy odrobina chęci i umiejętności, a będziemy mogli cieszyć się pięknym, odświeżonym mieszkaniem. Remont to proces wieloetapowy, dlatego warto go na samym początku dobrze zaplanować, aby uniknąć wszelkich niejasności. Skorzystaj z naszego poradnika!

Jak zaplanować remont mieszkania?

Remont należy dobrze przemyśleć. Decyzje spontaniczne nie są wtedy wskazane – potrzebny jest dokładny plan. Najlepiej, aby był jak najbardziej dokładny, szczegółowy z rozpisanymi poszczególnymi czynnościami. Wcześniej opracowany plan pomoże sprawnie przeprowadzić remont. Wiele osób korzysta z porad specjalisty, na przykład architekta lub projektanta wnętrz. Doświadczona osoba podpowie nam, na co zwrócić uwagę, na który z etapów poświęcić więcej czasu i przeznaczyć większe nakłady finansowe. Nie stać Cię na profesjonalistę, bo kupiłeś mieszkanie w Żninie? Planowaniem remontu zajmiesz się sam!

Mieszkania na sprzedaż Żnin

Operacja kapitalny remont czas start! Na samym początku warto zastanowić się, jaki szeroki zakres powinny mieć prace remontowe. Lista będzie na pewno długa, bo to remont od A do Z. Wszystkie niezbędne prace i czynności należy uwzględnić w planie. Nawet te, które wydaje się, że są banalne i zajmą mało czasu. Na końcu może się okazać jednak, że poświęcimy im sporo czasu.

Krok po kroku – od czego zacząć?

Kiedy lista poszczególnych prac jest gotowa, trzeba ustalić harmonogram remontu. Generalny remont powinien przebiegać w takiej kolejności:

  • w pierwszej kolejności podejmujemy się przeprowadzenia prac konstrukcyjnych, czyli np. zburzenia istniejących ścianek działowych lub zbudowania nowych, wykonania sufitów podwieszanych, zabudowy rur;
  • następnie prace instalacyjne, czyli przeprojektowanie instalacji gazowej czy centralnego ogrzewania;
  • wymiana okien, jeśli jest to wskazane;
  • prace naprawcze – gipsowanie i szlifowanie ścin, sufitów, renowacja posadzki;
  • wykończenie sufitów, ścian, podłóg;
  • prace montażowe – instalacja gniazdek, kontaktów, lamp, mebli itd.