Usługi CNC – jak wybrać odpowiednią firmę?

maszyna cnc

Usługi CNC świadczone są przez wiele firm. Każda z ofert firmy może różnić się od siebie – świadczone mogą być inne usługi, w różnych cenach. Wybierając firmę, z której usług skorzystamy zwracamy uwagę na wiele rzeczy – cena, jakość wykonywanych usług czy czas oczekiwania. Jest wiele metod obróbki metali, jednak najpopularniejszą metodą jest frezowanie oraz toczenie. Usługi wykonywane maszynami CNC mają wiele zalet. Dowiedz się jakie i skorzystaj. Zapraszamy.

Frezowanie CNC Poznań

Frezowanie odbywa się za pomocą sprzętu zwanego frezarką. Frezowaniu poddaje się materiały nie tylko metalowe. Również obróbce można poddać drewno, szkło, rury kwasoodporne, tworzywa sztuczne oraz wiele innych materiałów. Frezowanie odbywa się na płaskich powierzchniach.

wiercenie cnc

Toczenie CNC Poznań

Toczenie CNC odbywa się na tokarkach. Obróbce poddawane są materiały w kształcie brył. Obrabiać można zewnętrzne, jak i wewnętrzne strony materiałów. Również i w tym sposobie obróbki metali obróbce można poddać nie tylko metale.

Maszyny CNC – zalety

W coraz większej ilości przedsiębiorstw – małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach coraz częściej pojawiają się nowoczesne maszyny CNC. Wykorzystanie tych maszyn ma wiele zalet. Przede wszystkim maszyny te są wydajniejsze. Dzięki wyeliminowaniu sterowania manualnego możliwe jest osiągnięcie lepszego tempa pracy, jak również i większej precyzji. Stosując tę metodę możemy być pewni, że materiały zostaną obrobione dokładnie, co przełoży się na wysoką jakość uzyskiwanych wyrobów metalowych.

uslugi cnc

Usługi CNC – jakie inne usługi świadczone są w zakładach, które zajmują się obróbką metali?

Frezowanie i toczenie to nie jedyne metody obróbki metali. W ofercie firm znajduje się jeszcze więcej usług, z których skorzystać może każdy. Do takich działań, które zmierzają ku precyzyjnej obróbce metali zalicza się:

  • cięcie laserem,
  • cięcie wodą,
  • wiercenie,
  • cięcie plazmowe HD i tlenowe,
  • gięcie blach.

To tylko część usług, jaki świadczone są w firmach, które zajmują się obróbką metali. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jak trafnie szukać firm, które świadczą usługi CNC na najwyższym poziomie.

Zobacz także