Dlaczego warto wybierać sublimacje odzieży sportowej?

Sublimacja odzieży sportowej

Czy wiesz czym jest sublimacja? Na czym ona polega? Dlaczego warto z niej korzystać? Jeśli interesuje Cię tematyka znakowania strojów sportowych, to zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Sublimacja

Sublimacja związania jest z wszelkiego rodzaju odzieżą, głównie tą poliestrową. Najczęściej wykonuje się ją na strojach sportowych, ponieważ najlepiej do nich przylega. Sublimacja odzieży sportowej to technika druku, do której wykorzystuje się zjawisko sublimacji. Znakowanie odzieży powstaje przy pomocy specjalnych tuszy, które są nanoszone na transparentny papier. Następnie używa się specjalnych pras, które w wyniku wysokiej temperatury przenoszą oznakowanie na materiał. Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy – najczęściej używa się materiału poliestrowego. Warto wspomnieć, że ten materiał musi być jasny, niestety na ciemnych ubraniach znakowanie metodą sublimacji nie wyjdzie. Ta metoda cieszy się największym powodzeniem, ponieważ jest niezniszczalna i niewyczuwalna. Odzież może być prana bez obaw, że coś odpadnę lub się zmyje.

Stroje sportowe sublimacja

Dlaczego najczęściej wybiera się stroje sportowe sublimacja? Głównie dlatego, że stroje potrzebują prania po każdym użyciu, a dzięki zastosowaniu najtrwalszej metody znakowania, mamy pewność, że nic się z tymi ubraniami nie stanie.

Dlaczego warto skorzystać z techniki sublimacji?

Ta technika będzie odpowiednia na każdą kieszeń. Nawet, jeśli chcielibyśmy zamówić tylko jedną koszulkę ze znakowaniem, będzie nam to się opłacało. Oczywiście przez złożeniem zamówienie, warto poprosić o wcześniejszą ocenę. Inne metody są dość kosztowne, dlatego opłaca się je zamawiać wtedy, kiedy mamy większe zamówienia, od kilkunastu sztuk w górę, a metoda sublimacji pozwala na indywidualne zamówienia bez obaw o wysokie koszty. Wcześniej wspominana wysoka jakość i wytrzymałość, to kolejna zachęta na skorzystanie właśnie z tej techniki. Gwarancja wielokrotnego użytku powinna zachęcić każdego do skorzystania z sublimacji

Zobacz także