Kursy na wózki widłowe- czyli jak znaleźć odpowiednią firmę

rozładowywanie tira wózkiem widłowym

Posiadanie kursu widłowego jest coraz częściej wymagany od pracodawców chcących zatrudnić nowych pracowników w firmach zajmujących się spedycją, firmach budowlanych, transportowych zarówno jak i w supermarketach. Taki kurs zwiększy nasze szanse, że pracodawca wybierze spośród rekrutów akurat nas.

Na co zwrócić uwagę wybierając się na kurs wózka widłowego?

  • Czy wszystkie opłaty znajdują się w cenie kursu(np. Badania lekarskie)
  • Ile godzin trwają zajęcia teoretyczne i praktyczne
  • Czy kurs odbywa się w dogodnych dla nas godzinach

Ile trwa kurs na wózki widłowe?

Aby uzyskać zaświadczenie o ukończeniu kursu musimy zdać egzamin teoretyczny i praktyczny do których przygotują nas zajęcia programowe. Godziny, które musimy przeznaczyć na kurs wahają się od 35 do 40 godzin lekcyjnych( 45 minut).

Kiedy zaliczymy wymagane godziny, tutaj niestety zaczynają się schody. Po złożeniu wniosku oczekiwanie na wyznaczenie daty egzaminu może trwać nawet 2-3 tygodnie. Podobny termin oczekiwania jest po zdaniu egzaminu, kiedy chcemy odebrać kwitek potwierdzający ukończenie naszego kursu. Inaczej jest jednak z firmą http://www.idealbhp.pl/Dokumenty są sprawnie dostarczane, egzamin ustalany jest tak, aby nie kolidował nam się z pracą czy obowiązkami. Firma oferuje kursy na wózki widłowe dla mieszkańców m.in. : Bydgoszczy, Gniezna, Mogilna, Trzemeszna, Poznania, Torunia. Firma cieszy się bardzo dobrą opinią. Kurs przeprowadzany jest przez profesjonalistów a zdawalność wynosi prawie 100%.

rozkładanie towarów za pomoca wózka widłowego

Ile kosztuje kurs na wózki widłowe?

Jest to najczęściej wyszukiwana fraza w internecie. Można znaleźć różne odpowiedzi, które nawet nie leżały blisko tej odpowiedniej. Cena takiego kursu to około 300-600 zł. Cena jest adekwatna to poświęcanych godzin, zaświadczeń oraz pozyskiwanych umiejętności.

Odpowiednia firma

Na rynku oferuje się wiele firm zachęcających do skorzystania z ich świadczeń. Istnieją takie, w których możemy wykonać szereg kształceń np. kursy na wózki widłowe, szkolenia bhp, usługi bhp, szkolenia okresowe w jednym miejscu. Należy skupić się na opinii wystawionej przez byłych uczestników kursów. Każdy zadowolony kursant będzie polecał miejsce, dzięki któremu ukończył dane szkolenie. Ważne jest także jak firma długo istnieje na rynku. Im większe doświadczenie tym lepiej. Skoro firma utrzymuje się tak długo znaczy że ma klientów, którzy korzystają z usług.

Warto zrobić kurs na wózki widłowe Gniezno, ponieważ im wyższe kwalifikacje, tym wyższa płaca. Stawiajmy na nasz rozwój, a na pewno nie pożałujemy.

Zobacz także