Maseczki antywirusowe

maseczki ochronne

Obecne czasy wymagają od nas zakrywania ust i nosa podczas wykonywania pracy, robienia zakupów, wychodzenia z domu i wszystkich innych czynności oprócz tych domowych. Gdzie kupić maseczki? Czy są specjalne maseczki dla dzieci? Jakie są rodzaje maseczek?

Maseczki – gdzie kupić?

Maseczki ochronne mają to do siebie, że obecnie można je kupić praktycznie w każdym sklepie. Jednak w wielu z nich nie mamy pojęcia o tym czy mają potrzebne testy i są zgodne z wymaganiami. Często też ceny są przerażająco wysokie i z tego powodu nie chcemy się na nie decydować. Uwagę powinniśmy zwracać tylko na sklepy, które zajmują się produkcją i dystrybucją maseczek od lat. Takie firmy mają największe doświadczenie oraz sprawdzone źródło materiałów, z których produkują maski. Tego typu firmy możemy znaleźć poprzez wyszukiwanie w Internecie: producent maseczek ochronnhych, wtedy powinniśmy trafić na najlepsze hurtownie. Warto jest też zasięgnąć opinii o wybranej firmie, wtedy będziemy mieć 100 % pewności, że maseczki będą odpowiadać naszym wymaganiom.

Maseczki dla dzieci

Czy rzeczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na specjalne maseczki dla swoich dzieci? Tak, powinniśmy. Dzieci mają wrażliwszą skórę, dlatego maseczki najlepiej jest dobierać indywidualnie. Tylko najlepsze hurtownie oferują nam maseczki z najlepszej jakości bawełny, które będą przewiewne. Mimo tego powinny być też hipoalergiczne, żeby dziecko nie dostało alergii. Tego typu maseczki są też wielorazowe, co oznacza, że możemy je wyprać i założyć kolejny raz.

maseczki dla dzieci

Rodzaje maseczek

W zależności od firm handlujących maseczkami, oferty mogą się różnić, jednak najczęściej występują:

  • Maseczki z lnu,
  • Maseczki dziecięce,
  • Maseczki z bawełny,
  • Maseczki z wkładu higienicznego- to maseczki obecnie najlepsze na rynku, ponieważ filtrują powietrze prawie w 100%.

Każdy z nas powinien przejrzeć ofertę i zdecydować, która z ofert jest dla nas najlepsza.  Pamiętajmy też o tym, że wybór maseczki wielorazowego użytku to ekologiczna i lepsza opcja dla każdego.

Zobacz także