Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie w bloku?

Mieszkania Trzemeszno

Mieszkanie w bloku dawniej kojarzyło się nam z małymi klatkami, w których nie ma przestrzeni. Rynek nieruchomości wpłynął pozytywnie na powstawanie nowych blokowisk, ale także zmienił wielkość mieszkań, przestronność oraz łatwość w urządzaniu. Nowoczesne blokowiska mają mieszkania w przybliżonej wielkości do domów. Czy warto postawić właśnie na nie? Postaramy się wskazać zalety i wady takich mieszkań. Zapraszamy.

Mieszkania w bloku

Styczność z mieszkaniem w bloku Mogilno miał praktycznie każdy z nas, a jeśli tam nie mieszkał, to chociażby odwiedzał swoją rodzinę czy znajomych. Te miejsce kojarzy nam się z małymi pokojami, nieustawną kuchnią czy łazienką podzieloną na osobną toaletę. Nie każdemu podobała się taka opcja, dlatego dużo osób decydowało się na wybudowanie własnych domów.

Obecnie mieszkania w bloku są bardziej ustawne i często decydując się na takie od deweloperów, mamy możliwość zmiany ustawienia pokoi( tylko przed wybudowaniem). Kolejnym zachęcającym aspektem jest fakt, że są one w bardzo atrakcyjnych cenach, a także często mają prywatny podziemny parking i windy.

Mieszkania w blokach Mogilno

Zalety

W przypadku starszych mieszkań ogromna większość bloków jest w znacznie lepszym stanie niż dawniej. Wiele osób przed sprzedażą robi generalny remont, dzięki czemu nie musimy już dodatkowo inwestować w malowanie. Dzięki wieloletniemu nadzorowi spółdzielni mieszkaniowych i współpracy wspólnoty, bloki są regularnie remontowane, modernizowane i ocieplane. Mieszkania w blokach są również podłączone do sieci miejskiego ogrzewania, co zapewnia tanie ciepło zimą. Mieszkanie w bloku to przede wszystkim przytulne i przestronne, a także funkcjonalne miejsca. Mimo tego, że nie są zbytnio duże, w nowych mieszkaniach Trzemeszno można stworzyć klimat bardzo domowy. Możemy znaleźć także te mieszkania, które będą położone z dala od miejskiego gwaru, a ich najbliższe otoczenie to kolejny duży plus. Niemal tuż pod budynkiem znajdziemy boiska, place zabaw i tereny zielone.

Wady

Często przeszkadzać nam może sam zewnętrzny wygląd bloków. Niektóre spółdzielnie korzystają z naprawdę jaskrawych kolorów, które na co dzień nie przypasują mieszkańcom. Mieszkania w bloku to często ograniczona przestrzeń. To, co dla jednych jest przytulne, dla innych może okazać się zbyt ciasne. Aranżacja niewielkich mieszkań w bloku często wymaga sporej ilości samozaparcia i kreatywności.

Zobacz także