Fizjoterapia Kraków – zwalcz wadę kręgosłupa

Fizjoterapia Kraków

Wizyta u fizjoterapeuty może być wydarzeniem, które budzi wątpliwości. Zastanawiasz się pewnie nad przebiegiem terapii. Warto sprawdzić, jakie zabiegi rehabilitacyjne mogą okazać się dla nas najkorzystniejsze, choć fizjoterapeuta z pewnością pomoże Ci wybrać odpowiednią terapię. W ten sposób dowiesz się, ile zabiegów będziesz musiał obowiązkowo odbyć, by zobaczyć konkretną poprawę swojego zdrowia.

Ilu zabiegów możesz spodziewać się do wyleczenia wad postawy?

Zazwyczaj lekarze zalecają wykonanie 10 zabiegów ale tak naprawdę ich ilość jest uzależniona od schorzenia – może być ich mniej lub więcej- wszystko ustalisz ze specjalistą wykonującym zabiegi. Jeśli Twoje skrzywienie kręgosłupa jest silne, masz pogłębioną lordozę, skoliozę lub szerokie pochylenie łopatek w skoliozie, wówczas zabiegów tych może być więcej, a nawet – w nie których przypadkach zaleca się konkretne bardziej szczegółowe zabiegi a następnie – rehabilitację. Czas trwania, jak i cały proces rehabilitacji jest indywidualny i zależy od wielu czynników.

Każdy pacjent jest informowany o ilości planowanych zabiegów bezpośrednio przez terapeutę. W zależności od postępów, leczenie kręgosłupa Kraków może ulec zmianie – zarówno skrócić się, jak i wydłużyć. Co ważne, to fakt, że u fizjoterapeuty z Krakowa nie znajdziesz pakietu na długoterminowe zajęcia zabiegowe. Jeżeli konieczna będzie długotrwała rehabilitacja, koszty wizyty zostaną uzgodnione indywidualnie.

Leczenie kręgosłupa Kraków

Fizjoterapia Kraków – Czas odbywania rehabilitacji

Wizyta u fizjoterapeuty trwa 30 lub 60 minut w zależności od wykonywanego zabiegu. Rekomendowany wybór pierwszej wizyty to 30 minut. W razie konieczności i po konsultacji z terapeutą kolejne wizyty będą umawiane na dłuższy czas 60 minut.

Na wizytę należy się uprzednio zarejestrować telefonicznie. Na pierwsze spotkanie lepiej przyjść wcześniej, aby móc przygotować się do wizyty (przebrać lub zostawić rzeczy w szatni). Przygotowany strój powinien być wygodny i elastyczny. By zobaczyć Twoją wadę kręgosłupa, fizjoterapeuta z Krakowa będzie Cię prosił nie raz o ściągnięcie koszulki. Dobrze więc wziąć ze sobą koszulkę sportową, którą łatwo jest przełożyć przez głowę, ściągnąć i założyć z powrotem. Już podczas pierwszej wizyty zostaniesz poddany pewnym zabiegom manualnym. Terapeuta będzie dotykał różnych obszarów Twojego ciała, z różnym natężeniem, by sprawdzić głębokość Twojej wady kręgosłupa. Nie obawiaj się tego i przychodź na kolejne wizyty. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że te 10 wizyt będzie wystarczającym czasem terapii.

Zobacz także