Portal informacyjny – czy warto z niego korzystać?

portal informacyjny

Czasy, w których żyjemy, przesycone są informacjami. Newsy bombardują ludzi z każdej strony – w telefonie, radio, telewizji i Internecie. Ciężko odróżnić, które są interesujące, a które należy odrzucić. Często w natłoku informacji, ludzie czują się nimi przesyceni i rezygnują z czytania wartościowych treści. Czy słusznie?

Znajdź swoje źródło informacji!

Aby uniknąć efektu przytłoczenia newsami i artykułami, warto zadbać o dostęp do wyselekcjonowanych przez siebie treści. W tym celu warto wybrać konkretny portal informacyjny. Dobrze znaleźć portal, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Dobrze, by łączył w sobie informacje z różnych dziedzin – zarówno newsy, jak i artykuły tematyczne, porady lifestylowe, nowości ze świata kultury i sportu. Odpowiedni podział informacji spowoduje, że nie będziemy odczuwali uczucia przytłoczenia, przesycenia wiadomościami, wręcz przeciwnie. Nie dość, że będziemy na bieżąco z informacjami, to poszerzymy swoją wiedzę, wyspecjalizujemy się w nowych dziedzinach, a przede wszystkim znajdziemy odskocznię od codziennych, często trudnych tematów.

portal informacyjny 2

 Co wyróżnia dobry portal informacyjny?

Przede wszystkim portal informacyjny to nie strona www. Portal jest wieloskładnikowy, posiada wiele płaszczyzn, po których krążyć może użytkownik. Portal, jak sama nazwa wskazuje, jest pewnego rodzaju bramą do Internetu. Zawiera informacje, które interesują szerokie grono odbiorców, jednak od strony odróżnia go szereg funkcji, takich jak choćby darmowa usługa poczty internetowej, hosting, forum dyskusyjne, czaty, katalogi stron www, prognoza pogody – oczywiście to właściciel portalu i redaktorzy wybierają, które z tych usług będą oferować. Nad pracą serwisu czuwają nie tylko informatycy, ale też redaktorzy, którzy dbają o dobór treści. 

Portale tematyczne – informacje w interesującym zakresie

Warto zauważyć, że część portali to prowadzone przez firmę czy organizację serwisy o zawężonym zakresie. Dla przykładu, portal banku gromadził będzie informacje na temat bankowości i udostępniał artykuły z tym związane. Narzędzia dostępne na stronie również powiązane będą z bankowością. Podobnie w przypadku portalu sądowego, który koncentruje się na informacjach prawniczych i z zakresu wymiaru sprawiedliwości.

To, z jakiego portalu będzie korzystał użytkownik, zależy przede wszystkim od jego preferencji i oczekiwań względem udostępnianych informacji. Warto jednak znaleźć swój portal informacyjny, który będziemy przeglądać poszukując informacji. 

Zobacz także