Holowanie Janikowo – jak prawidłowo holować samochód?

Holowanie Strzelno

Jadąc samochodem może zdarzyć nam się nieprzewidziana awaria. Wielu kierowców szuka rozwiązań, dzięki którym w jak najszybciej mogą powrócić do jazdy. Niestety zdarzają się i takie awarie, które wykluczają samochód z jazdy. Co zrobić w takim przypadku? Z czyjej pomocy warto wtedy skorzystać?

Awaria samochodu – co zrobić, kiedy Cię spotka?

Zdarzają się różne sytuacje, w których musimy skorzystać z pomocy osób trzecich, jeśli wystąpi awaria samochodu. Uczestniczenie w kolizji, zatankowanie nieodpowiedniego paliwa, czy też uszkodzenie małej części, mogą wykluczyć auto z dalszej jazdy. Niestety w wielu przypadkach naprawa na własną rękę nie jest możliwa. Co warto wtedy zrobić? Z czyjej pomocy skorzystać?

Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się holowaniem samochodów. Jest to jedna z lepszych opcji, na szybką i sprawna pomoc. Firmy takie świadczą usługi zazwyczaj 24/h, dzięki czemu z ich usług korzystać można niezależnie od pory dnia. Kto i kiedy skorzystać powinien z holowania?

  • Uczestnicy kolizji – warto skorzystać z holowania nie tylko, kiedy została uszkodzona blacha, ale również wtedy, kiedy z auta leje się płyn,
  • auto, w którym zostało zatankowane niewłaściwe paliwo,
  • auto z przetartym lub zagrzanym silnikiem,
  • aut z zerwanym paskiem wieloklinowym.

Prawidłowe holowanie Janikowo

Aby auto mogło zostać holowane, niezbędna jest sprawność takich układów samochodu jak: hamulcowego oraz kierowniczego. Kierowca, siedzący za kierownicą samochodu uszkodzonego, powinien mieć świadomość, że wspomaganie kierownicy może być niesprawne, co wiąże się z koniecznością użycia większej siły.

Aby holować samochód osobowy, niezbędne jest posiadanie takich przedmiotów jak: linka holownicza, sztywny hol oraz trójkąt ostrzegawczy.

Holowanie Janikowo

Należy mieć świadomość, że holowanie Strzelno samochodu nie na wszystkich drogach jest prawnie dozwolone. Maksymalna prędkość w terenie zabudowanym to 30 km/h, a w przypadku terenu niezabudowanego, prędkość ta wynosi do 60 k/h.

Zobacz także